cennik

koszt pakietu metabolic balance® – 2.800 zł, pakiet zawiera:

 • Od 1 marca 2017 roku w pakiet badań zostaje włączona trzy punktowa krzywa glukozy i insuliny po obciążeniu glukozą (cena rynkowa badania około 160 zł) Trzy punktowa krzywa glukozy i insuliny po obciążeniu glukozą to jedno z najważniejszych badań, które umożliwia zobrazowanie gospodarki węglowodanowej, przez co dostarcza ważnych informacji o stanie zdrowia pacjenta, bezpośrednio przekłada się zarówno na sposób prowadzenia pacjenta jak i późniejsze efekty, pozwala na wczesne wykrycie cukrzycy, insulinooporności, hipoglikemii reaktywnej oraz obrazowanie postępów u pacjentów, którzy wymienione schorzenia już mają zdiagnozowane.

  Dzięki trzy punktowej krzywej glukozy i insuliny mamy nie tylko sześć pomiarów glukozy i insuliny, ale też wskaźnik HOMA, możemy wziąć pod uwagę także dynamikę krzywych (amplitudę piku i spadku), jak również kształt tych krzywych i wzajemny ich stosunek, co dostarcza nam bardzo wielu danych.

  Zaburzenia węglowodanowe, często ukryte i niezdiagnozowane, według moich obserwacji, dotyczą około 60% – 70% pacjentów zgłaszających się mojego gabinetu. Zaburzenia te rzutują mocno na samopoczucie pacjenta przez brak efektów stosowanych diet oraz występowanie schorzeń i objawów takich jak: ciągłe poczucie zmęczenia, senność (zwłaszcza po posiłku), osłabienie, skłonność do infekcji, kumulacja tkanki tłuszczowej (zwłaszcza w okolicach brzucha i tzw „oponki”), nadciśnienie, obrzęki i gromadzenie płynów, napady wilczego głodu, ochota na słodycze i „przymus” częstego spożywania posiłków, spadek libido, wyrzut androgenów u kobiet, zaburzenie pracy receptorów jajnika, zespół jajników policystycznych, zbyt wysoki poziom estrogenów u mężczyzn, schorzenia zapalne i autoimmunologiczne, wiele innych.

  Analiza krwi obejmująca 36 parametrów:

  Erytrocyty
  Hemoglobina
  Hematokryt
  Leukocyty
  Monocyty
  Limfocyty
  Neutrofile
  Eozynofile
  MCH (HBE)
  MCV
  Trombocyty
  Amylaza
  Fosfataza alkal.
  CRP
  Bilirubina
  Glukoza
  Wapń
  Cholesterol całkowity
  Cholersterol HDL
  Cholesterol LDL
  CK NAC
  Żelazo
  Gamma-GT
  GOT (AST)
  GPT (ALT)
  Białko całkowite
  Mocznik
  Kwas moczowy
  Potas
  Kreatynina
  LDH
  Lipaza
  Sód
  Trójglicerydy
  TSH
  antyTPO

 • opracowanie i weryfikację planu żywieniowego metabolic balance® przez instytut medyczny w Isen w Niemczech
 • wizytę lub email ze szczegółowym omówieniem i odebraniem planu
 • dziewięć wizyt kontrolnych dowolnie rozłożonych w czasie, w zależności od potrzeb pacjenta – zwykle od II lub III wizyty kontrolnej osobą prowadzącą jest mgr dietetyk Daria Sitko–Walczak; jeśli ze względów zdrowotnych potrzebna jest wizyta u dr inż. Olgi Paluchowskiej, pacjenci otrzymują priorytetowe terminy wizyty

Dietetyka klasyczna

koszt pierwszej wizyty u dr inż. Olgi Paluchowskiej – 350 zł (40 minut)

koszt pierwszej wizyty u mgr Darii Sitko–Walczak – 250 zł (40 minut)

koszt wizyt kontrolnych, odbywanych regularnie co dwa tygodnie:

dr inż. Olga Paluchowska

 • wizyta kontrolna po dwóch tygodniach stosowania planu żywieniowego — 200 zł (20 minut)
 • kolejne wizyty z dietetyki klasycznej dla pacjentów zdrowych prowadzi mgr Daria Sitko–Walczak
 • w szczególnych przypadkach (pacjenci z problemami zdrowotnymi, którzy nie mogą być na planie metabolic balance) kolejna wizyta kontrolna – 180 zł (20 minut)

mgr Daria Sitko–Walczak

 • wizyta kontrolna po dwóch tygodniach stosowania planu żywieniowego oraz kolejne wizyty — 150 zł (20 minut)

Dietetyka online

Za dietetykę online w Gabinecie Dietetycznym dr inż. Olgi Paluchowskiej odpowiada mgr Daria Sitko–Walczak, prowadząc konsultacje mailowe lub skype.

Koszt dietetyki online jest taki sam jak w wypadku wizyt odbywanych w gabinecie.