metabolic balance

To kilkanaście lat badań klinicznych zespołu lekarzy i fizjologów w Instytucie Metabolic Balance w Isen w Niemczech. Każdy plan metabolic balance® jest konstruowany indywidualnie, w oparciu o szczegółowy wywiad oraz analizę 36 parametrów z krwi obrazujących: pracę wątroby, nerek, trzustki, tarczycy, równowagę lipidową, poziom cukru, zakwaszenia organizmu, mikroelementów, a także występowanie ewentualnych procesów zapalnych. Wybór artykułów spożywczych nie przebiega na zasadzie obliczeń ich wartości kalorycznych, zawartości tłuszczu, białek czy węglowodanów. Kryterium wyboru produktów spożywczych jest wyłącznie ich wpływ na Państwa organizm. Dzięki temu pobudzamy zdrową przemianę materii, prawidłowe wydzielanie insuliny i wzmacniamy gospodarkę hormonalną.

Co możesz osiągnąć dzięki metabolic balance?

Jest idealnym rozwiązaniem dla osób zdrowych, które chcą w najbardziej efektywny, zgodny z najnowszą wiedzą i „szyty na miarę” sposób poprawić pracę swojego organizmu, zredukować masę ciała lub zapobiegać chorobom cywilizacyjnym. Skuteczność metabolic balance® została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Jako plan żywieniowy z najwyższej półki rozwiązań medycznych metabolic balance przeznaczony jest dla osób cierpiących na schorzenia i dolegliwości, na które jesteśmy w stanie, w znaczący sposób, wpłynąć dietą. Zaliczamy do nich: nadwagę, otyłość, cukrzycę typu II, zespół jajników policystycznych, niepłodność związaną z brakiem równowagi hormonalnej, insulinooporność, choroby tarczycy: nadczynność, niedoczynność, chorobę Hashimoto, choroby skóry: trądzik, łuszczycę, AZS, reumatoidalne zapalenie stawów, bóle stawów, dolegliwości związane z menopauzą, zaburzenia libido, osteoporozę, chorobę wieńcową i nadciśnienie, zaburzenia snu, zapalenie jelita grubego, celiakię, chorobę Leśniewskiego–Crohna, migreny, zaburzenia trawienne, dolegliwości żołądkowe, dolegliwości ze strony dróg żółciowych, alergie i nietolerancje, depresje.

Jaki jest przebieg planu żywieniowego metabolic balance?

W czasie pierwszej konsultacji, zbieram szczegółowy wywiad zdrowotny zawierający Twoje schorzenia, dolegliwości, wyniki badań i przyjmowane leki, Twoje nawyki i możliwości, ulubione produkty i antypatie żywieniowe. We własnym zakresie lub we współpracy z nami wykonujesz pakiet badań metabolic balance – jest to 36 parametrów z krwi. Informacje z wywiadu zdrowotnego, żywieniowego oraz wyniki badań wysyłamy do Isen i po kilku dniach otrzymujemy Twój plan metabolic balance. Ty otrzymujesz go od nas drogą mailową. Spotykamy się co 3 tygodnie by monitorować Twoje postępy, podpowiadać przepisy i inspiracje oraz wspierać Cię kiedy masz kryzysy – to właśnie z tych kryzysowych wizyt płynie największy kapitał, Twoje nowe rozwiązania, w sytuacjach, które kiedyś były trudne. Z czasem modyfikujemy i rozluźniamy Twój plan metabolic balance by był wygodny i zgodny z Twoim rytmem życia. Na długo!

W dwudniowej fazie pierwszej przygotowujemy swój organizm na następującą zmianę stylu żywienia. Następnie, podczas fazy ścisłej, organizm przestawia się na nowy, zdrowy sposób żywienia. Szybko pojawiają się się duże, pozytywne zmiany w samopoczuciu. U osób, które nie chcą redukować masy ciała faza ta trwa 14 dni, u osób które chcą schudnąć trwa aż do osiągnięcia wagi docelowej. W kolejnych fazach, fazie łagodnej i utrzymania, testujemy ostrożnie żywność, która wcześniej była wykluczona. W ten sposób, obserwując wagę i samopoczucie, znajdują Państwo optymalnie pasujący styl żywienia i równowagę. Osiągnięty sukces utrwalamy poprzez dalsze przestrzeganie już przyjętych podstawowych zasad żywienia oraz aktywność fizyczną.

Koszt planu żywieniowego metabolic balance

  • pakiet basic – utworzenie planu metabolic balance® w Instytucie w Isen + 1 konsultacja po 14 dniach stosowania planu u dr Paluchowskiej (45 minut) + 2 konsultacje kontrolne (30 minut) = 2200 zł
  • pakiet standard – utworzenie planu metabolic balance® w Instytucie w Isen + 1 konsultacja po 14 dniach stosowania planu u dr Paluchowskiej (45 minut) + 5 konsultacji kontrolnych (30 minut) = 2700 zł
  • do utworzenia planu metabolic balance® niezbędne jest badanie 36 parametrów krwi , wykonując badania można skorzystać ze swoich placówek medycznych lub z naszych pakietów gdzie 36 parametrów z krwi to koszt 150 zł (cena rynkowa około 350 – 600 zł)