mój zespół

dr inż. Olga Paluchowska

Jestem absolwentką Dietetyki na SGGW. W roku 2010 obroniłam pracę doktorską z mikologii. W latach 2004 – 2009 odbywałam praktyki w Zakładzie Mikrobiologii Zakaźnej w Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie oraz Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc. Doświadczenie zdobyte w czasie pracy w szpitalu pomaga mi postrzegać problemy zdrowotne moich pacjentów w ujęciu medycznym. Dzięki dietoterapii wspomagającej leczenie grzybic udało mi się połączyć wiedzę z zakresu medycyny, mikologii i dietetyki. Przez kilka lat pracowałam jako dietetyk, między innymi w Centrum Medycznym Enel Med.

Obecnie prowadzę własny gabinet, specjalizując się w dietetyce klinicznej, a także odchudzaniu estetycznym. Szkolę dietetyków i lekarzy, prowadzę wykłady dla dzieci, młodzieży i rodziców, jestem zewnętrznym konsultantem klinik i gabinetów medycznych, m.in. CRS Clinic.
Ze względu na własny stan zdrowia, przez kilka lat poszukiwałam potwierdzonej badaniami klinicznymi metodyki dietetycznej, która znacząco poprawi funkcjonowanie mojego organizmu i jednocześnie będzie odpowiedzią dla pacjentów ze znacznymi obciążeniami zdrowotnymi. W efekcie tych poszukiwań, szkoląc się w kraju i za granicą, wypracowałam własną, skuteczną metodykę dietoterapii wielu schorzeń. Od lipca 2013 roku jestem również opiekunem metabolic balance®.

Ponieważ medycyna i dietetyka rozwijają się bardzo dynamicznie, na bieżąco podnoszę swoje kwalifikacje, co pozwala mi coraz skuteczniej rozwiązywać problemy moich pacjentów. W trudnych przypadkach pozostaję w ścisłej współpracy z gastroenterologiem, specjalistą chorób wewnętrznych, ginekologiem, endokrynologiem, psychiatrą, psychologiem oraz kliniką ortopedyczno – fizjoterapeutyczną CRS Clinic. Współpraca kilku, wysokiej klasy specjalistów, pozwala osiągnąć najlepsze efekty.
Olga Paluchowska – ZnanyLekarz.pl

Terapeuta żywienia, dietetyk – mgr Magda Paczos

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Magister psychologii, Uczestniczka czteroletniego, podyplomowego kursu psychoterapii organizowanego przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii, przygotowującego do Certyfikatu Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w nurcie integratywnym. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Oddział Warszawski. Zdeklarowana wegetarianka i promotorka zdrowego stylu życia.

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać” – właśnie to motto wyznacza kierunek pracy zawodowej Magdy, w której często ogromną rolę odgrywa siła przekonań i umiejętność zmiany nawyków. Praktyka pokazuje, że dietoterapia, zdrowe nawyki i higiena emocjonalna to filary sukcesu w holistycznym podejściu do zdrowia. Podczas pracy z pacjentami, w oparciu o własne doświadczenie i zdobytą wiedzę, stara się motywować i pomagać w osiąganiu celu.

Pasją Magdy jest psychologia żywienia. Zwraca uwagę na korelację tego co i jak jemy do tego kim jesteśmy i jak się czujemy. Pracuję w obszarze rozumienia własnych emocji i motywacji, stworzenia pozytywnego obrazu własnego ciała, a przy tym często odzyskania poczucia własnej wartości. Analizuje relację emocje – jedzenie. Pracuje nad psychologicznymi barierami, które stoją na drodze do upragnionej sylwetki.

Magda stale uczestniczy w szkoleniach, kursach i konferencjach podnoszących wiedzę z zakresu psycholodietetyki. Jest także byłą pacjentką naszego gabinetu, dzięki czemu nie tylko poznała tajniki programu metabolic balance®, ale też doskonale rozumie naszych pacjentów. Dzięki samodzielnemu i kreatywnemu rozwiązywaniu napotykanych w czasie dietoterapii trudności osiągnęła trwały sukces.

Dietetyk – mgr Daria Sitko–Walczak

Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie, specjalizacja Żywienie człowieka i dietetyka.

Od lat pasjonuje się dietetyką w ujęciu medycznym i zdrowym stylem życia. Dzięki licznym praktykom już w czasie studiów oraz pracy w centrach dietetycznych i poradniach żywieniowych na terenie Warszawy, posiada duże doświadczenie w prowadzeniu pacjentów zarówno zdrowych jak i tych z licznymi obciążeniami. Na co dzień poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w seminariach i konferencjach dotyczących najnowszej wiedzy dietetycznej i medycznej.

Obok szerokiej wiedzy z zakresu dietetyki i medycyny dużymi atutami mgr Darii Sitko są empatia i otwartość, które każdego dnia są doceniane przez naszych pacjentów.

W Gabinecie dr inż. Olgi Paluchowskiej mgr Daria Sitko–Walczak odpowiada za prowadzenie dietetyki klasycznej, dietetyki online, wydawanie planów żywieniowych metabolic balance, współprowadzi wizyty dietetyki indywidualnej i klinicznej.

Dietetyk – Klaudia Krej

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, przez dwa lata odbywała staż w naszym gabinecie, uczestnicząc w wizytach prowadzonych przez dr inż. Olgę Paluchowską, by od podszewki poznać pracę z pacjentami o dużych obciążeniach zdrowotnych i pogłębić wiedzę zdobytą podczas studiów. Dietetyk z pasji i zamiłowania do dobrego jedzenia, służącego ciału i duszy. Jest miłośniczką gotowania i fotografii kulinarnej, a także książek o tematyce dietetycznej i psychologicznej. Nacodzień poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach dotyczących najnowszej wiedzy dietetycznej i medycznej.

Największą satysfakcję sprawia jej zbudowanie nowych, zdrowych nawyków żywieniowych u pacjentów, a co za tym idzie trwała poprawa samopoczucia i jakości ich życia. Optymizm i szeroki uśmiech to znak rozpoznawczy Pani Klaudii, dzięki czemu Pacjenci czują się swobodnie w jej towarzystwie.

W Gabinecie dr inż. Olgi Paluchowskiej Pani Klaudia odpowiada za prowadzenie dietetyki
klasycznej, dietetyki online, wydawanie planów żywieniowych metabolic balance®.

Ginekolog – Artur Drobniak

Członek zespołu medycznego Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (przy ul. Karowej w Warszawie) – czołowej polskiej kliniki zajmującej się diagnostyką i leczeniem zaburzeń hormonalnych kobiet.

Główny obszar zainteresowań dotyczy zespołu policystycznych jajników z towarzyszącymi mu zaburzeniami metabolizmu, autoimmunologicznej choroby tarczycy Hashimoto, otyłości i niepłodności. Obecnie jest w trakcie przewodu doktorskiego dotyczącego zaburzeń miesiączkowania i autoimmunologicznej choroby tarczycy.

Pacjentki Gabinetu trafiające do doktora Drobniaka mogą liczyć na dokładną diagnostykę kliniczną i laboratoryjną, pozwalającą na postawienie właściwej diagnozy, otoczenie opieką i leczeniem. Wspólnie prowadzimy wiele pacjentek uzyskując efektywny synergizm z prowadzonego leczenia dietetycznego i farmakologicznego.

Pacjentki Gabinetu przyjmowane są przez Doktora w
Przychodni PRO FAMILIA, ul. Bartycka 22c,
tel. 606-920-112 (w czasie rejestracji proszę powołać się na Gabinet Dietetyczny dr inż. Olgi Paluchowskiej)

Psycholog – Julita Godzisz – Brede

Psycholog, psychoterapeutka, certyfikowana specjalistka terapii uzależnień, terapeutka rodzinna. Absolwentka Wydziału Psychologii Klinicznej Uniwersytetu SWPS, 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, Studium Terapii Uzależnień i Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Od 2003 r. zajmuje się poradnictwem psychologicznym i psychoterapią. Prowadzi sesje terapii indywidualnej, par i rodzin w nurcie integratywnym oraz systemowym.

Z Gabinetem współpracuje konsultując i prowadząc psychoterapię osób cierpiących z powodu: zaburzeń odżywiania (anoreksją i bulimia), kompulsywnego objadania się, uzależnienia od diet. Głównym celem w terapii zaburzeń odżywiania jest zmiana funkcjonowania psychicznego, przejawiająca się w adekwatnym rozpoznawaniu i zaspokajaniu potrzeb, konstruktywnym wyrażaniu emocji oraz w skutecznej formie komunikacji z innymi ludźmi, wypracowujemy także zdrowe nawyki dotyczące jedzenia, radzenia sobie ze stresem i zmiany stylu życia.

Klinika ortopedyczno-fizjoterapeutyczna – CRS Clinic

Nowoczesna klinika ortopedyczno-fizjoterapeutyczna specjalizująca się w leczeniu ruchem. Zatrudnia i współpracuje z wysokiej klasy specjalistami z dziedziny ortopedii, fizjoterapii, neurochirurgii, treningu medycznego, psychologii i dietetyki.

Od ponad 10 lat towarzyszy pacjentom w drodze do zdrowia oferując usługi na najwyższym poziomie. Wieloletnie doświadczenie i wiedza zaowocowały stworzeniem własnej, unikalnej metodyki pracy. Klinika miała okazję współpracować z wieloma związkami sportowymi opiekując się reprezentantami Polski, w tym mistrzami Europy i mistrzami świata.