mój zespół

dr inż. Olga Paluchowska

Jestem absolwentką Dietetyki na SGGW. W roku 2010 obroniłam pracę doktorską z mikologii. W latach 2004 – 2009 odbywałam praktyki w Zakładzie Mikrobiologii Zakaźnej w Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie oraz Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc. Doświadczenie zdobyte w czasie pracy w szpitalu pomaga mi postrzegać problemy zdrowotne moich pacjentów w ujęciu medycznym.  Dzięki dietoterapii wspomagającej leczenie grzybic udało mi się połączyć wiedzę z zakresu medycyny, mikologii i dietetyki. Przez kilka lat pracowałam jako dietetyk, między innymi w Centrum Medycznym Enel Med.

Obecnie prowadzę własny gabinet, specjalizując się w dietetyce klinicznej, a także odchudzaniu estetycznym. Szkolę dietetyków i lekarzy, prowadzę wykłady dla dzieci, młodzieży i rodziców, jestem zewnętrznym konsultantem klinik i gabinetów medycznych, m.in. CRS Clinic.
Ze względu na własny stan zdrowia, przez kilka lat poszukiwałam potwierdzonej badaniami klinicznymi metodyki dietetycznej, która znacząco poprawi funkcjonowanie mojego organizmu i jednocześnie będzie odpowiedzią dla pacjentów ze znacznymi obciążeniami zdrowotnymi. W efekcie tych poszukiwań, szkoląc się w kraju i za granicą, wypracowałam własną, skuteczną metodykę dietoterapii wielu schorzeń. Od lipca 2013 roku jestem również opiekunem metabolic balance®.

Ponieważ medycyna i dietetyka rozwijają się bardzo dynamicznie, na bieżąco podnoszę swoje kwalifikacje, co pozwala mi coraz skuteczniej rozwiązywać problemy moich pacjentów. W trudnych przypadkach pozostaję w ścisłej współpracy z gastroenterologiem, specjalistą chorób wewnętrznych, ginekologiem, endokrynologiem, psychiatrą, psychologiem oraz kliniką ortopedyczno – fizjoterapeutyczną CRS Clinic. Współpraca kilku, wysokiej klasy specjalistów, pozwala osiągnąć najlepsze efekty.

Coach zdrowia i żywienia, dietetyk – mgr Jolanta Hir

Absolwentka Studiów Podyplomowych zakresie Coachingu Zdrowia i Żywienia w Collegium Civitas w Warszawie, dyplomowany dietetyk i opiekun metabolic balance, absolwentka Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie, dyplomowany trener biznesu z wieloletnim doświadczeniem.

Praktyk i mentorka zdrowego stylu życia. W swojej praktyce zawodowej kieruje się holistycznym podejściem do zdrowia, jako synergii żywienia, nawyków prozdrowotnych i pracy z przekonaniami. Z pasją wspiera pacjentów w dążeniu do osiągnięcia i utrzymania zdrowej wagi ciała.

Jej mottem jest stwierdzenie: zmiana siebie jest najtrudniejszym wyzwaniem, dlatego potrzebujemy trenerów, którzy nas w tym wspierają. Celem pracy z pacjentem jest odzyskanie kontroli nad zachowaniami prowadzącymi do nadwagi i utrzymanie zdrowia przez całe życie.

W Gabinecie dr inż. Olgi Paluchowskiej mgr Jolanta Hir odpowiada za wydawanie planów żywieniowych metabolic balance oraz prowadzenie wizyt kontrolnych metabolic balance (zwykle od III wizyty kontrolnej) ze szczególnym uwzględnieniem czynników psychogennych w trwałej zmianie żywienia i nawyków. Praca z emocjami, nawykami i przekonaniami wspaniale uzupełnia dietetykę kliniczną, dając pacjentowi pełne spektrum wsparcia i znacząco wpływa na osiągane efekty i ich trwałość.

Dietetyk – mgr Daria Sitko–Walczak

Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie, specjalizacja Żywienie człowieka i dietetyka.

Od lat pasjonuje się dietetyką w ujęciu medycznym i zdrowym stylem życia. Dzięki licznym praktykom już w czasie studiów oraz pracy w centrach dietetycznych i poradniach żywieniowych na terenie Warszawy, posiada duże doświadczenie w prowadzeniu pacjentów zarówno zdrowych jak i tych z licznymi obciążeniami. Na co dzień poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w seminariach i konferencjach dotyczących najnowszej wiedzy dietetycznej i medycznej.

Obok szerokiej wiedzy z zakresu dietetyki i medycyny dużymi atutami mgr Darii Sitko są empatia i otwartość, które każdego dnia są doceniane przez naszych pacjentów.

W Gabinecie dr inż. Olgi Paluchowskiej mgr Daria Sitko–Walczak odpowiada za prowadzenie dietetyki klasycznej, dietetyki online, wydawanie planów żywieniowych metabolic balance, współprowadzi wizyty dietetyki indywidualnej i klinicznej.

Ginekolog – Artur Drobniak

Członek zespołu medycznego Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (przy ul. Karowej w Warszawie) – czołowej polskiej kliniki zajmującej się diagnostyką i leczeniem zaburzeń hormonalnych kobiet.

Główny obszar zainteresowań dotyczy zespołu policystycznych jajników z towarzyszącymi mu zaburzeniami metabolizmu, autoimmunologicznej choroby tarczycy Hashimoto, otyłości i niepłodności. Obecnie jest w trakcie przewodu doktorskiego dotyczącego zaburzeń miesiączkowania i autoimmunologicznej choroby tarczycy.

Pacjentki Gabinetu trafiające do doktora Drobniaka mogą liczyć na dokładną diagnostykę kliniczną i laboratoryjną, pozwalającą na postawienie właściwej diagnozy, otoczenie opieką i leczeniem. Wspólnie prowadzimy wiele pacjentek uzyskując efektywny synergizm z prowadzonego leczenia dietetycznego i farmakologicznego.

Pacjentki Gabinetu przyjmowane są przez Doktora w
Przychodni PRO FAMILIA, ul. Bartycka 22c,
tel. 606-920-112 (w czasie rejestracji proszę powołać się na Gabinet Dietetyczny dr inż. Olgi Paluchowskiej)

Psycholog – Julita Godzisz – Brede

Psycholog, psychoterapeutka, certyfikowana specjalistka terapii uzależnień, terapeutka rodzinna. Absolwentka Wydziału Psychologii Klinicznej Uniwersytetu SWPS, 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, Studium Terapii Uzależnień i Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Od 2003 r. zajmuje się poradnictwem psychologicznym i psychoterapią. Prowadzi sesje terapii indywidualnej, par i rodzin w nurcie integratywnym oraz systemowym.

Z Gabinetem współpracuje konsultując i prowadząc psychoterapię osób cierpiących z powodu: zaburzeń odżywiania (anoreksją i bulimia), kompulsywnego objadania się, uzależnienia od diet. Głównym celem w terapii zaburzeń odżywiania jest zmiana funkcjonowania psychicznego, przejawiająca się w adekwatnym rozpoznawaniu i zaspokajaniu potrzeb, konstruktywnym wyrażaniu emocji oraz w skutecznej formie komunikacji z innymi ludźmi, wypracowujemy także zdrowe nawyki dotyczące jedzenia, radzenia sobie ze stresem i zmiany stylu życia.

Klinika ortopedyczno-fizjoterapeutyczna – CRS Clinic

Nowoczesna klinika ortopedyczno-fizjoterapeutyczna specjalizująca się w leczeniu ruchem. Zatrudnia i współpracuje z wysokiej klasy specjalistami z dziedziny ortopedii, fizjoterapii, neurochirurgii, treningu medycznego, psychologii i dietetyki.

Od ponad 10 lat towarzyszy pacjentom w drodze do zdrowia oferując usługi na najwyższym poziomie. Wieloletnie doświadczenie i wiedza zaowocowały stworzeniem własnej, unikalnej metodyki pracy. Klinika miała okazję współpracować z wieloma związkami sportowymi opiekując się reprezentantami Polski, w tym mistrzami Europy i mistrzami świata.