przygotowanie do wizyty

Pierwsza wizyta

Na pierwszą wizytę umawiają się Państwo telefonicznie lub mailowo.

Umawiając się na pierwszą wizytę proszę o informację czy zdecydowali się Państwo na plan żywieniowy metabolic balance® czy dietetykę klasyczną. Dzięki temu zostaną dla Państwa przygotowane odpowiednie materiały, a wizyta przebiegnie sprawniej.

Jeśli nie są Państwo pewni, która z metod będzie lepsza, zostanie ona dobrana, po uprzednim przeanalizowaniu stanu zdrowia, trybu życia i celu zmiany odżywiania. Proszę o zapoznanie się z zawartymi na stronie informacjami na temat planów żywieniowych metabolic balance® oraz dietetyki klasycznej. Dzięki temu łatwiej będzie Państwu zadawać konkretne pytania, wybrać odpowiedni plan, a wizyta przebiegnie z większą dla Państwa korzyścią.

Zasady Współpracy z Gabinetem dr inż. Olgi Paluchowskiej – wyświetl lub pobierz

dietetyka indywidualna i kliniczna – plany żywieniowe metabolic balance®

Pierwsza wizyta trwa około 40 minut, w czasie której zakładamy kartę pacjenta, przeprowadzamy szczegółowy wywiad, zawierający pytania o występujące schorzenia i przyjmowane leki, dokonujemy pomiarów masy i składu ciała oraz obwodów.

Na tej wizycie otrzymują Państwo skierowanie na badanie krwi obejmujące 36 parametrów oraz badanie trzypunktowej krzywej glukozy i insuliny. Otrzymują Państwo również do podpisania umowę o współpracy, będącą jednocześnie fakturą do opłacenia przelewem, niezbędną do uruchomienia planu. Krew można pobrać we współpracującym z nami laboratorium Diagnostyki, w przychodni Provital, na ulicy Brazylijskiej 13, w godzinach 7.00 – 13.00, od poniedziałku do piątku. Od momentu pobrania krwi oczekiwanie na otrzymanie planu wynosi około 3 dni, wyniki odbieramy za Państwa.

Druga wizyta to odebranie indywidualnego planu żywieniowego metabolic balance®. Proszę zarezerwować sobie 40 minut. Pierwszych 20 minut to czas na spokojne przeczytanie. Następnie zapraszamy pacjenta, by wraz z nim przestudiować cały plan, omówić go, odpowiedzieć na wszelkie pytania. Taka ilość czasu daje możliwość dokładnego zapoznania się z zaleceniami, rozwiania wątpliwości, co ułatwia późniejsze zastosowanie się do zaleceń.
Za wydawanie planów metabolic balance odpowiada mgr Daria Sitko–Walczak. Od II lub III wizyty kontrolnej prowadzi wraz ze mną pacjentów na planach metabolic balance®.

dietetyka klasyczna

Pierwsza wizyta trwa około 40 minut. Przeprowadzamy szczegółowy wywiad dotyczący stanu zdrowia, przyjmowanych leków, trybu życia i celu zmiany odżywiania. Dokonujemy pomiaru masy i składu ciała oraz obwodów. Na podstawie zebranych informacji dopasowujemy indywidualnie żywieniowy plan podstawowy.

By pierwsza wizyta przebiegła z największą korzyścią dla Państwa, proszę o:

  • przypomnienie sobie wcześniejszych prób odchudzania i okoliczności, w których waga się zwiększyła,
  • przyniesienie aktualnych wyników badań: glukozy, lipidogramu, morfologii, TSH, antyTPO, żelaza, ferrytyny, trzy punktowej krzywej glukozy i insuliny po 75g glukozy (badania są ważne trzy miesiące),
  • informacje o przyjmowanych lekach (można zabrać opakowania lub ulotki informacyjne).

Dietetykę klasyczną prowadzi wraz ze mną mgr Daria Sitko–Walczak. Pani Daria Sitko–Walczak jest dietetykiem przeszkolonym przeze mnie, pracuje na mojej metodyce, a ja osobiście nadzoruję prowadzenie każdego pacjenta.