schudłam 73 kg

„Mam 23 lata i schudłam 73 kg na planie metabolic balance.

Moja przygoda z dietami rozpoczęła się na długo przed trafieniem do Dr Olgi Paluchowskiej. Zawsze kilka tygodni lub miesięcy męczenia się, chodzenia głodnym, zmuszania się do produktów, których nie lubię, czego skutkiem była utrata kilku kilogramów, które wracały ze zdwojoną siłą. W końcu uznałam, że skoro wszelkie diety były bezskuteczne, wielu lekarzy uznało, że przy niedoczynności tarczycy, zaburzeniach hormonalnych, problemach z insuliną itp. nie mam szans na skuteczne schudnięcie, to już nie ma sensu podchodzić do tego po raz kolejny, tym bardziej że na każdej diecie czułam się po prostu źle.

Któregoś dnia po rozmowie z bliską mi osobą uznałam, że powinnam spróbować jeszcze raz zawalczyć o siebie. Znalazłam po opiniach w internecie Panią Doktor Olgę Paluchowską, która już na pierwszej wstępnej wizycie dała mi nadzieję, że wszystko jest możliwe o ile będę trzymać się planu i nie wycofam się w trakcie.

Plan żywieniowy mb rozpoczęłam dokładnie 10 czerwca 2018r w wieku 21 lat i waga wtedy wyniosła 135kg.

Pierwsze tygodnie były ciężkie. Nie miałam żadnego pomysłu na siebie i potrawy, jakie mogę przygotować, ciągle tylko myślałam jak fajnie byłoby wyjść tak jak reszta znajomych na pizzę i nie martwić się niczym.

Po jakimś czasie dotarło do mnie, że teraz walczę o samą siebie i muszę dać radę, bo nikt o mnie nie zadba jeżeli ja sama tego nie zrobię. Trzymałam się ściśle planu i nie robiłam odstępstw. Po jakimś czasie przyszła świadomość produktów. Z perspektywy czasu to wydaje mi się kluczowe – świadomość tego, co się je. Zaczęłam czytać składy robiąc zakupy, wszystko starałam się przygotowywać samej od podstaw, na przykład zamiast po mąkę pszenną zaczęłam mimowolnie sięgać po żytnią. Niechęć do gotowania przerodziła się w zainteresowanie nią, codziennie szukałam i czytałam przepisy, które modyfikowałam pod listę zalecanych mi produktów.

Kilogramy spadały, zdarzały się postoje wagi, ale nadal kontynuowałam przyjęty sposób odżywiania i czekałam efekty, które przychodziły. Dziś nie wyobrażam sobie życia bez gotowania, dieta od Metabolic Balance pokazała mi, że wystarczy chcieć i można jeść smacznie i nie chodzić głodnym. Ze świadomością produktów i wiedzą, które z nich nam szkodzą a które są dla nas dobre, można wykreować potrawy, które niewiele z wyglądu i smaku różnią się od dań podawanych w restauracji.

Dziś minęły ponad 2 lata od kiedy rozpoczęłam przygodę z Metabolic Balance i nie sądziłam, że tak się w to zaangażuję. Dziś waga wynosi 62kg, natomiast to nie koniec mojej pracy nad sobą, ponieważ teraz zrobię wszystko, aby to utrzymać i nie powrócić do dawnych nawyków. Moje życie całkowicie się zmieniło, poprawiły się wyniki badań – zwłaszcza związane z wątrobą, tarczycą, glukozą i insuliną. Z rozmiaru 54 zeszłam do rozmiaru 38, nie mam już problemu ze znalezieniem jakichkolwiek ubrań dla siebie, o wiele łatwiej mi się poruszać, ze względu na sposób utraty wagi, który następował w prawidłowym tempie, nie mam problemu z rozciągniętą skórą.”