o nas

dr inż. Olga Paluchowska – dietetyk kliniczny

dietetyk kliniczny Warszawa, dietetyk Warszawa

dr Olga Paluchowska – dietetyk kliniczny

Jestem absolwentką Dietetyki na SGGW. Mój drugi kierunek zainteresowań to mikologia (dział mikrobiologii zajmujący się grzybami i grzybicami), z którego  w roku 2010 obroniłam pracę doktorską. Z tego powodu w latach 2004 – 2009 odbyłam praktyki w Zakładzie Mikrobiologii Zakaźnej w Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie jak również Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc. Doświadczenie zdobyte w czasie pracy w szpitalu bardzo pomaga mi postrzegać problemy zdrowotne moich pacjentów w ujęciu nie tylko żywieniowym, ale także medycznym.

Dzięki dietoterapii wspomagającej leczenie grzybic połączyłam wiedzę z zakresu medycyny, mikologii i dietetyki, prowadząc pacjentów między innymi w Centrum Medycznym Enel Med. Obecnie już od kilkunastu lat prowadzę własną praktykę dietetyka klinicznego w Warszawie. Jestem również certyfikowanym terapeutą RTZ by wspierać pacjentów w pracy z emocjami pomagając im pożegnać nawyki, które nam nie służą, a skutecznie wdrożyć nowe, by zostały z nami na zawsze.

Klaudia Krej – dietetyk

dietetyk Warszawa

mgr Klaudia Krej – dietetyk

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, jak również certyfikowanym specjalistą SOIT (School Of Insulinresistance Therapy).

Dietetyka to moja pasja, bo uwielbiam dobre jedzenie, które służy zarówno ciału jak i duszy. Z zamiłowania gotuję i fotografuję jedzenie, a książki o tematyce dietetycznej i psychologicznej to mój stały repertuar. Poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach dietetycznych i medycznych, ale przede wszystkim asystując dr Oldze Paluchowskiej we wszystkich jej wizytach – intensywna praktyka jest dla mnie największym źródłem wiedzy.

W pracy z Pacjentem największą satysfakcję sprawia mi budowanie nowych nawyków żywieniowych, a co za tym idzie, trwała poprawa samopoczucia i jakości życia. I to w taki sposób, by było to łatwe do wykonania! Za każdą kartą w naszym gabinecie dla mnie kryje się osoba, która na swój unikatowy sposób zaczyna wspólnie z nami zapisywać nowy, zdrowszy rozdział swojego życia.

W Gabinecie dr inż. Olgi Paluchowskiej odpowiadam za prowadzenie dietetyki klasycznej, dietetyki online jak również prowadzenie wizyt kontrolnych Pacjentów będących na planach Metabolic Balance®. Tworzę z Pacjentem jego indywidualny zbiór przepisów, który opiera się na różnorodności i ulubionym połączeniu smaków, by odżywianie sprawiało przyjemność. Każda konsultacja z Pacjentem jest nauką również dla mnie – zwiększa mój apetyt… na wiedzę i nowe kulinarne rozwiązania!

Do zobaczenia na konsultacjach! Będzie tylko smaczniej :)

dr n. med. Artur Drobniak – ginekolog endokrynolog

dr n. med. Artur Drobniak

dr n. med. Artur Drobniak – ginekolog endokrynolog

Ukończyłem I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z nagrodą Studenckiego Towarzystwa Naukowego.

Doświadczenie zawodowe budowałem odbywając staże i szkolenia w czołowych polskich Klinikach. Przez całą specjalizację byłem związany ze Szpitalem Klinicznym WUM przy ul. Karowej w Warszawie. 10 lat pracowałem w czołowej polskiej klinice zajmującej się diagnostyką i leczeniem zaburzeń hormonalnych kobiet – Klinice Endokrynologii Ginekologicznej WUM.

Moim głównym obszarem zainteresowań są zaburzenia endokrynologiczne w ginekologii. W związku z tym często zajmuję się parami z problemem niepłodności. Diagnozuję też i leczę pacjentki z zespołem policystycznych jajników PCOS i insulinoopornością, otyłością, niedoczynnością tarczycy i Hashimoto. Jednym z moich koników zawodowych są choroby tarczycy i ich wpływ na funkcje hormonalne innych układów. Nieprzypadkowo w 2017 roku otworzyłem przewód doktorski dotyczący właśnie choroby Hashimoto i zaburzeń cyklu miesiączkowego. Pracę doktorską obroniłem w maju 2022 roku.

Pacjentki Gabinetu trafiające do mnie mogą liczyć na dokładną diagnostykę kliniczną i laboratoryjną, pozwalającą na postawienie właściwej diagnozy, a także otoczenie opieką i leczeniem. Wspólnie prowadzimy wiele pacjentek uzyskując efektywny synergizm z prowadzonego leczenia dietetycznego oraz farmakologicznego.

Pacjentki Gabinetu przyjmowane są przez mnie w Klinice Femi Nature, ul. Wynalazek 2,
tel. 22 60 22 961 (w czasie rejestracji proszę powołać się na Gabinet Dietetyczny dr inż. Olgi Paluchowskiej)